Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Muziki wa kikubwa wa Rumba la Afrika

Discussion in 'Entertainment' started by bagamoyo, Feb 7, 2012.

  1. b

    bagamoyo JF-Expert Member

    #1
    Feb 7, 2012
    Joined: Jan 14, 2010
    Messages: 3,099
    Likes Received: 746
    Trophy Points: 280
    Muziki wa Rumba wa Ki-Afrika toka kwa wanamuziki wa miaka ya 1960, 1970, 1980 kwa muda wa saa moja mfululizo toka kituo cha televisheni cha KTN

     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
  2. m

    mwabaluhi JF-Expert Member

    #2
    Feb 7, 2012
    Joined: Oct 16, 2010
    Messages: 560
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 0
    When music was music, thanx!
     
Loading...