Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Must college

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Rwezaula1, Aug 11, 2011.

  1. R

    Rwezaula1 New Member

    #1
    Aug 11, 2011
    Joined: Aug 10, 2011
    Messages: 3
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Nime jiunga na mwana jamiiforum, naombeni mnipoke katika jukwaa hili la "Elimu". Nime waletea tangazo hilo mlisome lipo kwa faida yetu sote:

    MUST COLLEGE ni chuo kipya kinatoa Certificate ya GIS, GPS, SATELLITE IMAGE na MAPPING. Tupo Ubungo Plaza. Tunapokea Form 4 & 6 leavers kwa Masomo ya mwaka 1. Tunaanza Sept 2011. Maelezo ya kujiunga -www.mugerezicollege.blogspot.c​om Simu 071373 0509: 0787730509: 0759119293. Mtarifuu na mwenzio. Asanteni
     
  2. m

    mfukoz Member

    #2
    Aug 11, 2011
    Joined: Aug 11, 2011
    Messages: 35
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 0
    mkubwa kweli hizo course ni adimu sana nchini kwetu,nakupongeza kwa hilo kwani mimi nimekuwa katik hiyo field naona kabisa baadae itakujakuwa hot cake bro tutawasiliana.
     
  3. W

    Willey ushaki Member

    #3
    Aug 11, 2011
    Joined: Feb 2, 2011
    Messages: 20
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    Anza kuniandkisha mm
     
  4. R

    Rwezaula1 New Member

    #4
    Aug 12, 2011
    Joined: Aug 10, 2011
    Messages: 3
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    What your saying bro. is the truth and that is why we have taken the opportunity in going through VETA and registering a college because very few people out here in Tanzania, Dar es Salaam are even taking the time to know the importance of this field which affects us in our daily living........So, i thank you and if your able to spread this on out to others it be helpful plus knowledgeable. ( If you got friends here in Dar es salaam, are interest in taking the courses do please bring them here at Ubungo Plaza... )
     
  5. R

    Rwezaula1 New Member

    #5
    Aug 12, 2011
    Joined: Aug 10, 2011
    Messages: 3
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Karibu ndugu yangu, visit blog yetu at www.mugerezicollege.blogspot.c​om uta kutana na address hambayo hitakayo kusaidia kufika apa Ubungo plaza..............kama una marafiki pia tuna wakaribisha wote.....
     
  6. k

    kalumuna Member

    #6
    May 14, 2013
    Joined: May 18, 2011
    Messages: 63
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 15
    thats a very interesting opportunity for all with an interest in spatial technology!
     
Loading...