Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mtoto wake jeuri asiye mtii mama yake mungu amgeuza sura ya panya

Discussion in 'International Forum' started by MziziMkavu, Oct 18, 2009.

  1. MziziMkavu

    MziziMkavu JF-Expert Member

    #1
    Oct 18, 2009
    Joined: Feb 3, 2009
    Messages: 38,552
    Likes Received: 2,823
    Trophy Points: 280
    Bonyeza picha itatokea Video yake utaona hiyo Video.




    [​IMG]







    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=rvuUXab2zpU&feature=fvw"][​IMG][/ame]




















    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=luSD_zPVMwM&feature=related"][​IMG][/ame][​IMG]








    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=JJvD4aDVD9s&feature=response_watch"][​IMG][/ame]Well, this girl is an insolent child which expain that she doesn't obey her mother.For instance, her mother was readin' the Holly Book (quoran) while her daughter was watching a channel of Star Academy (songs),mam asked her dear daughter to switch off or to reduce the sound that the Tv makes coz it was really noisy, the child didn't reply.So, in a cold atmosphere, the child stood up and went forward her mam and threw away Quran( the Holly Book) and now you see the result.thxs

    English » Swahiliranslation: English » Swahili Vizuri, msichana huyu ni mtoto jeuri ambayo expain kwamba yeye hana kutii mother.For yake mfano, mama yake alikuwa readin 'the Holly Kitabu (quoran) wakati binti yake alikuwa watching a channel ya Star Academy (nyimbo), Mam aliuliza yake dear switch off binti au kupunguza sauti kwamba Tv hufanya kweli coz ilikuwa noisy, mtoto hakuwa reply.So, katika anga baridi, mtoto akasimama, akaenda mbele yake na akatupa mbali Mam Quran (ya Holly Book) na sasa unaona result.thxs
    Vizuri, msichana huyu ni mtoto jeuri ambayo expain kwamba yeye hana kutii mother.For yake mfano, mama yake alikuwa readin 'the Holly Kitabu (quoran) wakati binti yake alikuwa watching a channel ya Star Academy (nyimbo), Mam aliuliza yake dear switch off binti au kupunguza sauti kwamba Tv hufanya kweli coz ilikuwa noisy, mtoto hakuwa reply.So, katika anga baridi, mtoto akasimama, akaenda mbele yake na akatupa mbali Mam Quran (ya Holly Book) na sasa unaona result.thxs MAMABO HAYO YAMETOKEA UARABUNI MWAKA 2004


    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=H1cSIkM4PAw&feature=related[/ame]
     
  2. October

    October JF-Expert Member

    #2
    Oct 19, 2009
    Joined: Oct 5, 2009
    Messages: 2,147
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 135
    The almighty God the King of Kings and Lord of Lords is not that much cruel. He is compassionate, he understands that little girl was just behaving childishly and could not do such a despicable thing to her.

    Do not try to paint an ugly picture of God

    This can not be GOD, only the merciless devil would do such a thing.

    She is demon Possessed. She needs to be prayed by GOD believing people.
     
  3. X-PASTER

    X-PASTER Moderator

    #3
    Oct 19, 2009
    Joined: Feb 12, 2007
    Messages: 11,651
    Likes Received: 75
    Trophy Points: 145



    Hoax!

     
Loading...