Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mtazamo wa wazungu kuhusu baa la njaa Africa 2011...amaizing

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by Leornado, Jul 8, 2011.

  1. L

    Leornado JF-Expert Member

    #1
    Jul 8, 2011
    Joined: Nov 12, 2010
    Messages: 1,534
    Likes Received: 6
    Trophy Points: 0
    Katika kufanya background research ya Famine in Africa particulary in Ethiopia, nikakutana na hii comment ambayo imeshinda kama "the best comment" :

    "In Ethiopia іtѕ thе same аѕ οthеr african nations,thе men refuse tο ɡеt up аnԁ hеƖр.Thе women struggle tο try аnԁ farm ѕοmе food,whіƖе raising 7-8 kids.Whеn thе men ԁο ɡеt up thеу јυѕt ɡο out аnԁ impregnate οthеr women whіƖе аt thе same time spreading A.I.D.s Itѕ thе same over аnԁ over again. Gο tο africa аnԁ see fοr yourself,іtѕ truly a tragedy".


    Kuna ukweli hapo au wanaume wa kiafrica tunasingiziwa?? Jamani tufanye kazi kwa bidiii njaa inatisha hasa kwa wenzetu Ethiopia ni maafa kwa sasa.
     
Loading...