Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada wa lugha

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Bosco massawe, Jul 13, 2012.

  1. B

    Bosco massawe Member

    #1
    Jul 13, 2012
    Joined: Jan 23, 2012
    Messages: 18
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Kama elimu yako sio ya mchina, badili sentensi hii kwa kingereza.
    BABA MIMI NI MTOTO WAKO WA NGAPI?
    Nipe jibu nicheke kabla cjalala!
     
  2. Baba V

    Baba V JF-Expert Member

    #2
    Jul 13, 2012
    Joined: Dec 29, 2010
    Messages: 19,493
    Likes Received: 105
    Trophy Points: 160
    Father me is your child of how many?
    FAZA MI IZ YUA CHAILD OV HAU MENE?
     
Loading...