Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada wa Fiber Optic cable, Sea Com

Discussion in 'Tech, Gadgets & Science Forum' started by Mtoto wa Kishua, Jan 23, 2012.

  1. M

    Mtoto wa Kishua JF-Expert Member

    #1
    Jan 23, 2012
    Joined: Oct 15, 2009
    Messages: 754
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 0
    HUwa ina maana gani wanapo sema , Connectivity price was $3,000 - 4,000 per mega bit to now $50 - 60 mega bit Hizo ni price za Fiber Optic cable , Huwa ina maana nisha nini haswa na imepunguzanje be? Thanx
     
Loading...