Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada Tutani...Nani Anafanya Kazi Wizara ya Elimu na Ufundi Stadi

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by Kevo, Sep 30, 2010.

  1. Kevo

    Kevo JF-Expert Member

    #1
    Sep 30, 2010
    Joined: Jun 12, 2008
    Messages: 1,333
    Likes Received: 10
    Trophy Points: 0
    Kama kuna mtu anaweza akanipa mwelekeo mzima ya kwamba nani anaweza kuchagua syllabus ya shule ya kufuata kama syllabus,ya kimataifa naomba msaada...

    Procedure nzima na who to choose the syllabus to be followed for and International School kama IB au UK National Curriculum..

    I have done some research,but the lwa is silent on this issue..

    Msaada tafadhali
     
Loading...