Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada: COTTAGE CHEESE, WITH 1% FAT CONTENT IN IT AND SHOULD BE ORGANIC – PRESEVERATI

Discussion in 'Matangazo madogo' started by Sophist, May 19, 2010.

  1. Sophist

    Sophist JF-Expert Member

    #1
    May 19, 2010
    Joined: Mar 26, 2009
    Messages: 1,577
    Likes Received: 623
    Trophy Points: 280
    Hello all

    I hope all is well with you wherever you are and in what you are trying to accomplish !!!


    Jamani, kama kuna mtu anamjua nduguye/rafiki/jamaa ambaye kwa sasa yupo marekani na anategemea kusafiri kurudi Dar es salaam – Tanzania hivi karibuni basi naomba nitaarifiwe

    Ninahitaji kumwagiza one of the food supliment ambayo naitumia kwenye combination of the food supplement regime that I am currently trying to fight MY LEUKEMIA

    We have failed getting it in all supermarkets in Dar and in Nairobi as well, I am trying to see if we can get it from Zimbabwe or SouthAfrica but it is pretty available in United States of America – Kwenye Health Food Stores. The supplement is called COTTAGE CHEESE, WITH 1% FAT CONTENT IN IT AND SHOULD BE ORGANIC – PRESEVERATIVE FREE

    Thanks for your help – if you know anyone please call me – 0712959358 or 0763820045

    Thanks

    Fadhili
    FMatimbwi@deloitte.co.tz
     
  2. ngoshwe

    ngoshwe JF-Expert Member

    #2
    May 20, 2010
    Joined: Mar 31, 2009
    Messages: 4,067
    Likes Received: 10
    Trophy Points: 135
    Please help our friend if you can!!
     
  3. X-PASTER

    X-PASTER Moderator

    #3
    May 20, 2010
    Joined: Feb 12, 2007
    Messages: 11,651
    Likes Received: 75
    Trophy Points: 145
    umejaribu kuwasiliana na kiwanda cha maziwa Tanga (sina uhakika kama bado kipo). Mimi binafsi nilikuwa naagiza toka kwao siagi alisi ya ng'ombe... jaribu kuwasiliana nao kama bado wana-operate.
     
  4. MNDEE

    MNDEE JF-Expert Member

    #4
    May 20, 2010
    Joined: Jul 10, 2009
    Messages: 494
    Likes Received: 6
    Trophy Points: 0
    Naungana na X-paster, kwa vile hii ni cheese itakuwa vyema source ikawa hapo ulipo. Wishing you all the best.
     
  5. k_u_l_i

    k_u_l_i Senior Member

    #5
    May 21, 2010
    Joined: Jan 26, 2010
    Messages: 122
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 0
    Kama huna haraka mimi naweza kukusaidia ila kiwango kisiwe kikubwa. Ndani ya mwezi mmoja nategemea kutuma mzigo kutoka marekani kuelekea Zanzibar. Nijulishe kama huo muda unakubalika na pia kiasi gani unahitaji.

    ¬K
     
Loading...