Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mkutano mkubwa wa pasaka

Discussion in 'Matangazo madogo' started by Logo, Feb 1, 2011.

  1. Logo

    Logo JF-Expert Member

    #1
    Feb 1, 2011
    Joined: Jan 26, 2011
    Messages: 588
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 0
    Kama kuna mchungaji wa church fulani hapa ndani naomba tuwasiliane naomba kuleta semina na mkutano wa pasaka kwenye kanisa lake mwaka huu! Please dont take easy strong message recommended by God
    Amen!
    Revelation 3:3
    Remember therefore how thou hast received and heard, and hold fast, and repent. IF therefore thou shalt not watch, I will come on thee as a thief, and thou shalt not know what hour I will come upon thee.
     
  2. drphone

    drphone JF-Expert Member

    #2
    Feb 1, 2011
    Joined: Sep 29, 2009
    Messages: 3,557
    Likes Received: 12
    Trophy Points: 135
    huo ujumbe ni wako binafsi au ni wa mungu mana kama ni wa mungu angekuambia na kanisa la kwenda kupeleka huo ujumbe na sio kutafuta wachungaji wa kanisa fulani
     
  3. Baba_Enock

    Baba_Enock JF-Expert Member

    #3
    Feb 1, 2011
    Joined: Aug 21, 2008
    Messages: 6,724
    Likes Received: 61
    Trophy Points: 145
    The word Mazunguse does not sound "Godly"!
     
Loading...