Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Michael Steele - RNC chair - a true Black entertainer!

Discussion in 'International Forum' started by Susuviri, Mar 5, 2009.

  1. Susuviri

    Susuviri JF-Expert Member

    #1
    Mar 5, 2009
    Joined: Oct 6, 2007
    Messages: 3,586
    Likes Received: 64
    Trophy Points: 145
    [​IMG]

    Jamani Michael Steele who was recently elected head of the Republican National Committee and is the first African American elected to this office. Many pundits and even within the GOP were hoping to see a real challenge to Obama, not only in the fact that they are both African American, but also in style and popularity. Well, their dreams have been dashed and now the GOP feels cheated. Why? Because Steele has turned out to be a trainwreck from the word go.
    Katika thread hii nitakuwa na weka gaffes na utumbo wote anaoongea Steele, na kuna summary katika article hii. Nina uhakika muda utakavyokwenda, Steele ata-prove to be more entertaining than Chris Tucker, Martin Lawrence na Eddie Murphy kama wangepewa nafasi ya kucheza part hii katika movie.

    The link is here

    Nyie akina Nyani na Ukweli, acheni pombe, hata mwenyekiti wenu amewaambia itabidi muende AAA! Huyu Limbaugh tuachane naye maana ni drug addict kwa hiyo anafahamu vizuri hiyo 12 step program! Kwikwiii!
     
  2. Nyani Ngabu

    Nyani Ngabu Platinum Member

    #2
    Mar 6, 2009
    Joined: May 15, 2006
    Messages: 65,042
    Likes Received: 15,958
    Trophy Points: 280
    What can I say about you Susu? Kwa nini usituletee gaffe za Obama na boyfriend wake Biden....
     
  3. Rev. Kishoka

    Rev. Kishoka JF-Expert Member

    #3
    Mar 6, 2009
    Joined: Mar 7, 2006
    Messages: 4,396
    Likes Received: 16
    Trophy Points: 135
    Nyani,

    Ulikwenda kwenye CPAC? what was th final resolution?
     
  4. Nyani Ngabu

    Nyani Ngabu Platinum Member

    #4
    Mar 6, 2009
    Joined: May 15, 2006
    Messages: 65,042
    Likes Received: 15,958
    Trophy Points: 280
    Nilienda bana...ulimwona lakini Rush? He was fantastic, wasn't he? Halafu hakuwa anasoma kwenye prompter wala nini...he really did bring the house down
     
Loading...