Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Meeting with your lover after a long time

Discussion in 'Mahusiano, mapenzi, urafiki' started by Felixonfellix, Mar 23, 2010.

  1. Felixonfellix

    Felixonfellix JF-Expert Member

    #1
    Mar 23, 2010
    Joined: Feb 16, 2010
    Messages: 1,682
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 135
    Imagine you are just about to go into another sleep mode when the buzzing of the door bell awakens you. And when you open the door, there is a lady in front of you at a time when you least expected, but this is something that you both have wanted for a very long time. You are still in shock to see her at your door step, while she continues to smile at you, waiting for you to call her in. After a few seconds, you mumble " Hey babe, come on in. She did not expect to see you." And as you say those words,she, as if drawn by you, kiss you, a gentle peck on the cheeks. Asshe move away, she brushes her lips across your face, just about touching your lips. Taking a cue, you pull her closer and kiss her on the lips,slowly at first and then passionately, with full force. You continue to kiss each other not bothered by the fact that you could be seen by passer bys. And what is more surprising is that even though you havent met for several years now and given the intensity of your conversations, your meeting is somewhat subdued, may be you want to savour every single moment that you have.
     
  2. Pape

    Pape JF-Expert Member

    #2
    Mar 23, 2010
    Joined: Dec 11, 2008
    Messages: 5,536
    Likes Received: 13
    Trophy Points: 0
    freaking idea, but what are you trying to say?
     
  3. PakaJimmy

    PakaJimmy JF-Expert Member

    #3
    Mar 23, 2010
    Joined: Apr 29, 2009
    Messages: 16,234
    Likes Received: 103
    Trophy Points: 160
    Ngono isiyo salama itafanyika hapo fasta!..huh!
     
  4. Kimey

    Kimey JF-Expert Member

    #4
    Mar 23, 2010
    Joined: Mar 25, 2009
    Messages: 4,119
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 135
    Kweli mkuu! ishu za kufikirika izi kazi sana kuzielezea.....haya mambo huwa yanatokea badala ya kumwaproach mtu unayempenda au kwa ajili ya woga sijui...unabaki kutengeneza fiction ideas kwamba ipo siku tu atajileta au atatokea kama hii thread inavyosema....
     
  5. Nyunyu

    Nyunyu JF-Expert Member

    #5
    Mar 23, 2010
    Joined: Mar 9, 2009
    Messages: 4,292
    Likes Received: 49
    Trophy Points: 145
    Ngono nzembe mkuu inachukua utawala binafsi!!!!
     
  6. Noname

    Noname JF-Expert Member

    #6
    Mar 23, 2010
    Joined: Feb 8, 2010
    Messages: 1,269
    Likes Received: 6
    Trophy Points: 0
    fantasy...
     
  7. Zogwale

    Zogwale JF-Expert Member

    #7
    Mar 23, 2010
    Joined: Jul 10, 2008
    Messages: 11,457
    Likes Received: 587
    Trophy Points: 280
    Hapana mkuu, haya mabo huwa yanatokea kabisa. Kama uli-break na mtu kwa sababu pengine ni mazingira si ugomvi na bado mna hisia za mapenzi ndani yenu kama mtakutana ni vigumu sana kujizuia hata kama kila mmoja wenu tayari ana mahusiano mengine. Ndiyo maana ili kudumisha uhusino ulio nao kwa sasa ni muhimu kuhakikisha kuwa wale wapenzi wako wa zamani ambao mliachana bila ugomvi hukutani nao!!! Binadamu ni weak creature!!! Mwishowe mtaingia ngono nzembe na matokeo yake yanaweza kuwa kilio cha machozi ya damu.
     
Loading...