Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mafisadi's - We will take our Money Back!

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by ELNIN0, Feb 23, 2010.

  1. ELNIN0

    ELNIN0 JF-Expert Member

    #1
    Feb 23, 2010
    Joined: Nov 26, 2009
    Messages: 3,619
    Likes Received: 68
    Trophy Points: 145
    ----- On behalf of poor, innocent Tanzanian citizen's -----


    You MAFISADI'S - CCM won't rule this country forever - so whoever has stolen any penny (grabbed from poor Tanzania) - We will take our money back immediately after the take over of this country, in other words you Mafisadi's your NOT SAFE, you will be responsible for this.

    Including those who signed controversial contracts that lead this country into problems like TRL, KIWIRA, RICHMOND, ATC, TANESCO NET GROUP, EPA, RADA, TTCL privatization etc………..

    This country belongs to all Tanzanians - not only you and your families to enjoy the fruits of our country.

    As we go for October Major election 2010 expect to loose several parliamentary sets that most of you are holding as an alert to you that were tired with your behavior so we have decided to take action – AND WE’RE DOING IT come OCTOBER. - just a message to you...


    ----- On behalf of poor, innocent Tanzanian citizen's -----


     
  2. nguvumali

    nguvumali JF Bronze Member

    #2
    Feb 23, 2010
    Joined: Sep 3, 2009
    Messages: 4,793
    Likes Received: 15
    Trophy Points: 135

    HATA RUMI ILIPOROMOKA ingawa ilikua na Himaya kuubwa ajabu, na siku CCM ikiporomoka mafisadi wote na vizazi vyao wajiandae kufilisiwa....na kuchinjiwa bahari kule jirani na Mpaka wa Msumbiji, hii itasaidia damu yao , kuchukuliwa haraka na mkondo baridi wa Beira.
     
  3. nguvumali

    nguvumali JF Bronze Member

    #3
    Feb 23, 2010
    Joined: Sep 3, 2009
    Messages: 4,793
    Likes Received: 15
    Trophy Points: 135
    na hiyo ieleweke wazi, kuwa maliasili na vyote vilivyoijaza hii nnchi ni mali yetu sisi tulio hai, watoto wetu, vitukuu vya wajukuu zetu na kila atakae kuja, haiingii akilini hawa swines kuendelea kuigagadua bila huruma, kweli inafedhehesha.
    ole wake Rostam AZIZI, ole wee Chenge, OLE WAKO JEETU, na wale kina Karamagi , makamba na wenzao wa chama na serikali, tutalipa kisasi kwa haya mtutendeayo....tutawasurubi kizazi na kizazi chenu.
     
Loading...