Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Lugalo college of nursing

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Adm, Apr 30, 2012.

  1. A

    Adm Senior Member

    Apr 30, 2012
    Joined: Sep 19, 2010
    Messages: 150
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 35
    Hivi ni kweli kuwa pale lugalo hospital kuna chuo cha uuguzi kinatrain clinical officers,na je hiyo kozi ya clinical ni open to all qualified citizens au ni military based cause. Mwenye answers anisaidie