Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Like, Link Recommend Dr. Slaa on Facebook

Discussion in 'Uchaguzi Tanzania' started by Ramthods, Jul 30, 2010.

  1. Ramthods

    Ramthods JF-Expert Member

    #1
    Jul 30, 2010
    Joined: Jun 2, 2009
    Messages: 496
    Likes Received: 25
    Trophy Points: 45
  2. Kamaka

    Kamaka JF-Expert Member

    #2
    Jul 30, 2010
    Joined: Jun 7, 2010
    Messages: 561
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 33
    ok.senki yu.
     
  3. T

    Taso JF-Expert Member

    #3
    Jul 30, 2010
    Joined: Jun 12, 2010
    Messages: 1,394
    Likes Received: 120
    Trophy Points: 160
    i dont want my aspiring commander-in-chief horsing around posting funnies on facebook while he's facing a popular incumbent. Dr. Slaa, the real people of Tanzania you will be wooing do not have facebook accounts. Let alone e-mail accounts! Try and reach them on the trail the good o' fashioned way
     
  4. K

    Kituko JF-Expert Member

    #4
    Jul 30, 2010
    Joined: Jan 12, 2009
    Messages: 5,957
    Likes Received: 1,098
    Trophy Points: 280
    SASA HIVI CHA MUHIMU NI KUTUMIA KILA MEDIA KUJITANGAZA, MAANA IMESHAONEKANA NI NGUMU KWA VYOMBO VYA SERIKALI KUWA NEUTRAL KATIKA HILI, KAMA SLAA KAPATA NAFASI YA FACEBOOK, JF, WANABIDII NA KWINGHINE KOTE BASI NI KUJITANGAZA TU

    nA CHA MUHIMU NI KUMPA SUPORT KWA KILA JAMBO
     
Loading...