Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

kauli za viongozi:kukosa hekina, busara, na uzalendo

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by mabadilikosasa, Jan 10, 2011.

  1. m

    mabadilikosasa JF-Expert Member

    #1
    Jan 10, 2011
    Joined: Dec 23, 2010
    Messages: 379
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 0
    wanandugu.nimekua nikifatilia kauli za watu mbali mbali kuhusiana na mauaji ya arusha.jambo moja linakera.watu wengi hachambui hoja bali mtu aliyetoa hoja na kwa msingi ya dini.je watanzania wengi ni wajinga kiasi hiki?they should discuss the message and not people whether are sheikhs, bishops, etc, it does not matter.
     
  2. G

    Gad ONEYA JF-Expert Member

    #2
    Jan 10, 2011
    Joined: Oct 26, 2010
    Messages: 2,641
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 135
    He who joyfully marches to music in rank and file has already earned my contempt. He has been given a large brain by mistake, since for him the spinal cord would suffice.Albert Einstein
     
Loading...