Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

JK in Msoga (Videos)

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by TANMO, Feb 16, 2011.

  1. TANMO

    TANMO JF-Expert Member

    #1
    Feb 16, 2011
    Joined: Apr 12, 2008
    Messages: 8,767
    Likes Received: 70
    Trophy Points: 145
    Wakuu,

    Mara kwa mara nimekuwa nikitazama hizi clips za Rais JK alivyoenda kijijini kwake Msoga, ni mengi ya kujifunza na kujiuliza kuhusu Rais wetu kwa kutazama hizi clips.



    Na nyingine hii:

     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
  2. TANMO

    TANMO JF-Expert Member

    #2
    Feb 16, 2011
    Joined: Apr 12, 2008
    Messages: 8,767
    Likes Received: 70
    Trophy Points: 145
    JK akihojiwa CNN

     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
  3. Kingdom_man

    Kingdom_man JF-Expert Member

    #3
    Feb 16, 2011
    Joined: May 19, 2010
    Messages: 523
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 0
    His simple mission interest is service to Tanzania!!!!..hata mtangazaji CNN dizaini atakuwa kaona bilabila, eti "my grandfather liked me first he gave his name" Does the world need to hear that kind bullshit really!!!!.................. no lie this guy is soo thick
    Alishawahi kuulizwa pia why is Tanzania suffering poverty akasema "i dont know their problem"
    Very long way to go kwa namna hii.......................:A S 20:
     
Loading...