Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

jk atimiza miaka sita kama rais?!

Discussion in 'Uchaguzi Tanzania' started by kipindupindu, Oct 30, 2011.

  1. kipindupindu

    kipindupindu JF-Expert Member

    #1
    Oct 30, 2011
    Joined: Dec 16, 2010
    Messages: 1,051
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 0
    baada ya misukosuko mingi,maandamano ya kumtaka ajiuzulu,mfumuko wa bei na hali mbaya ya uchumi.hatimaye mkulu anatimiza mwaka mmoja wa ngwe ya pili ya uongozi wake.
     
  2. J

    Jasusi JF-Expert Member

    #2
    Oct 31, 2011
    Joined: May 5, 2006
    Messages: 11,450
    Likes Received: 99
    Trophy Points: 145
    with nothing to show for it. What a shame!
     
  3. BAK

    BAK JF-Expert Member

    #3
    Oct 31, 2011
    Joined: Feb 11, 2007
    Messages: 49,956
    Likes Received: 9,520
    Trophy Points: 280
    ...a huge number of expensive suits and unnecessary trips all over the World....What a shame to have the so called "chaguo la Mungu" as a President of our beloved country.
     
  4. M

    Mgaza jm Member

    #4
    Oct 31, 2011
    Joined: Oct 27, 2011
    Messages: 18
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    baado ataendelea na majukumu yake ya maisha mabaya zaidi kwa kila mtanganyika
     
  5. kipindupindu

    kipindupindu JF-Expert Member

    #5
    Oct 31, 2011
    Joined: Dec 16, 2010
    Messages: 1,051
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 0
    lakini anaonekana kutulia zaidi.mvi nyingi zina busara.
     
Loading...