Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

je hivi vyeti vinakubalika hapa kwetu?

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by chilubi, Mar 29, 2012.

  1. c

    chilubi JF-Expert Member

    Mar 29, 2012
    Joined: Sep 21, 2011
    Messages: 1,697
    Likes Received: 27
    Trophy Points: 145
    Habari wakuu,
    Ningependa kujua kama vyeti vifuatavyo vinakubali,

    Advance diploma in Business management by Association of Business executive, cheti kinatolewa na FTC, LearnIt, study period ni 1 year

    Vyengine ni ACCA- Association of Certified Chartered Accountants by FTC

    Hivi vyeti hivi rank yake ikoje? Vyeti vinatoka UK hizo college they are accredited to provide tuition