Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Jacob Zuma's Performance based judgement

Discussion in 'International Forum' started by Mtu B, Feb 8, 2010.

  1. M

    Mtu B JF-Expert Member

    #1
    Feb 8, 2010
    Joined: Dec 2, 2008
    Messages: 922
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
  2. N

    Nanu JF-Expert Member

    #2
    Feb 8, 2010
    Joined: May 29, 2009
    Messages: 1,224
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 135
    That is a truly Zulu Bull!
    Zulus are happy with their culture!!!!????
    Ofcourse yes, and the more women you marry, impreginate or cohabitate, the real worrior you will be termed!??
     
  3. M

    Mtu B JF-Expert Member

    #3
    Feb 8, 2010
    Joined: Dec 2, 2008
    Messages: 922
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    I wonder whether JZ has time for anything else apart from f**king? With the busy schedule expected of a president, he still has enough time for 4 wives, scores of concubines, one night stands, casual sex with a friend's daughter, etc etc etc, it is just unthinkable!
     
  4. M

    MzalendoHalisi JF-Expert Member

    #4
    Feb 8, 2010
    Joined: Jun 24, 2007
    Messages: 3,842
    Likes Received: 91
    Trophy Points: 145
    Sasa 'perfomance yake' ikiwa juu hivi..sii huwa anachaoka bana??

    Saa ngapi atapata mda kwa masuala ya kitaifa?

    Anahitaji Ushauri wa Kiroho!
     
  5. Ndahani

    Ndahani JF-Expert Member

    #5
    Feb 8, 2010
    Joined: Jun 3, 2008
    Messages: 11,547
    Likes Received: 131
    Trophy Points: 160
    Huyu jamaa ni loser mwingine wa afrika. Hii tabia anayoonyesha inapingana na juhudi zote za kupambana na ukimwi. Ni womaniser wa nguvu.
    Sidhani kama ataipeleka SA popote maana productive time yake anaitumia katika kushughulikia wake zake na vimada waliozagaa kila kona.
    What a shame!
     
  6. B

    Bull JF-Expert Member

    #6
    Feb 8, 2010
    Joined: Nov 4, 2008
    Messages: 984
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Hongera Zuma kwa kuendeleza tamaduni, achana na hawa few stupid brainwashed black people nakushangaashangaaaaaaa kw ujinga
     
Loading...