Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

It planted the seed of its own destruction....

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by nziriye, Apr 24, 2012.

  1. nziriye

    nziriye JF-Expert Member

    #1
    Apr 24, 2012
    Joined: Jan 23, 2011
    Messages: 952
    Likes Received: 34
    Trophy Points: 45
    Tanzania tanzania nakupenda kwa moyo wote...ila kuna watu wachache wanaofaidi keki ya taifa na wengi wanaendelea kula nyasi,makundi matatu yametengenezwa kundi la kwanza ni walalahoi(majority),kundi la pili ni walalahai(minority) na kundi la tatu ni walalaheri na ndio hawa wanalalamikiwa waondoke madarakani stil wanagoma ...of coz they planted the seed of their own destruction..its not a joke yesterday i was anxiously to hear nice news toka kwa pm alipokuwa anafunga bunge contrally akaongea meeeeengi tena ambayo mashiko yake ni very minor 4 prosperity of tz,on my side i see ccm planted the seeds of its own destruction.viva Tanzanians lets be together ,work in a team to liberate and protect our cake.
     
Loading...