Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Interview nyingine dah!

Discussion in 'Jokes/Utani + Udaku/Gossips' started by Wa kusoma, Apr 12, 2012.

  1. Wa kusoma

    Wa kusoma JF-Expert Member

    #1
    Apr 12, 2012
    Joined: Jul 30, 2011
    Messages: 2,666
    Likes Received: 1,306
    Trophy Points: 280
    Mabinti kadhaa wahitimu wa chuo cha uhadhiri Tabora walicompite kupata ajira ofisi fulani kuwa katibu mhitasi, baada ya mchujo washindi watatu wa mwanzo walipelekwa kwa bosi kwa ajiri ya interview ya mwisho ili apatikane mmoja.

    BOSS: Ok tell me, a woman has two mouth what is their main different?

    FIRST LADY: One can talk other can't.
    BOSS: Wrong, goodbye.

    SECOND LADY: One is for ingetion such as eating other is for egestion such as urination.
    BOSS: Wrong, goodbye.
    THIRD LADY: One for mine other for my boss.

    BOSS: Good, well said have your chair and sign your contract ready for working. Congratulations!!
     
Loading...