Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

i love u so much please understand me

Discussion in 'Mahusiano, mapenzi, urafiki' started by labtec1, Jul 1, 2012.

  1. labtec1

    labtec1 Member

    #1
    Jul 1, 2012
    Joined: May 17, 2012
    Messages: 44
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    I hope your all fine

    I just wanted to say am heart broken and I don’t know what to do next

    Nilitokea kumpenda mkaka mmoja sana kupitiliza ingawa sijawai kumuona ila ni kwakuchat naye humu ndani (najua mtashangaa sana).he was so polite to me ever,he was so sweet ever,so caring I have never met in my whole life before,and so gentle than I can explain,nikajikuta nimempenda sana kupitiliza mpaka namuota

    usiku,sikuishia hapo I took his avatar and made it my screen saver in my laptop home and at my office computer,I was like running crazy to him .he asked my facebook account I didn’t even think twice I just gave him the link and asked for his account and he said ooh! Don’t worry I will give it to you soon but he never did,then he said to me do you know the meaning of dustbin ,,,I said to him yes I do know


    …then he continued just take me as your dustbin and throw all your photos to me and never empty the dustbin..i was like crazy and very happy then I did it mean time I spent the whole week going every place around the city to take some new photos and new clothes to make him see me beautifully at the moment and sent all photos to him,,even my phone number but he never made that call back..



    Tuliendelea kuongea mara nyingi na kuna wakati nilikua namuomba kua siwezi kulala can you help me to sleep na alikua ananisaidia kuniandikia maneno ya kunifanya najisikia furaha mpaka nalala,then one day I asked him if he is real in love with me like the way I do

    You know what I wish nisingemuuliza hilo swali mana alijibu kwa upole(in written words)ila nilielewa aliandika kwa upole sana kua dada kwani umejiunga lini huku JF? Na usichukulie mambo ya huku kua ni serious kiasi hicho,,huku ni stress freezone ivo hakuna ya ukweli huku hata moja.na usione watu wanataniana humu ndani ukadhani wanamaanisha kila mtu anamaisha yake huko uraiani.
    ni ivo tu alinijibu alafu akawa ananipotezea nikimuandikia hajibu au anachelewa sana kujibu mpaka nilivochoka nikaacha ila nimeumia sana mana mimi nilimpenda sana na I was thinking about him a lot na kujiona mimi na yeye katika ndoa tayari na watoto wetu.najua mtashangaa sana ila naomba mnisaidie ili niondokane na hii hali mana najisikia vibaya mpaka nashindwa kutoka nje(I feel so lonely)


    Nimeshamtumia text(pm) nyingi anajibu kama kaka yangu (sio kama zamani tuliongea kama wapenzi)na kunisihi eti nisiendekeze mambo ya JF lasivo nitakufa kabla ya siku zangu mana huku hakuna cha ukweli hata kimoja,,yeye ameshaniona mimi ila mimi sijawai kumuona au he didn’t like me

    I regret sending my all photos to you..i hate you but I love you and you know that so please answer my PM please????

    Ps: I love u
     
  2. The Boss

    The Boss JF-Expert Member

    #2
    Jul 1, 2012
    Joined: Aug 18, 2009
    Messages: 36,081
    Likes Received: 14,367
    Trophy Points: 280
    dah......guilty as charged
     
  3. Catherine

    Catherine JF-Expert Member

    #3
    Jul 1, 2012
    Joined: Jun 30, 2012
    Messages: 1,264
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    Mtaje jina tukusaidie kubembeleza.
     
  4. salito

    salito JF-Expert Member

    #4
    Jul 1, 2012
    Joined: Dec 29, 2011
    Messages: 1,090
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 135
    pole mdogo wangu....
     
  5. Bishanga

    Bishanga JF-Expert Member

    #5
    Jul 1, 2012
    Joined: Jun 29, 2008
    Messages: 15,349
    Likes Received: 29
    Trophy Points: 0
    Cathy,ni bishanga.....who else ulidhania?
     
  6. labtec1

    labtec1 Member

    #6
    Jul 1, 2012
    Joined: May 17, 2012
    Messages: 44
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    The Boss please some advise ..i respect you and you that
    (with labtec1 u dont know me but with the other one your my closest friend ever)
     
  7. labtec1

    labtec1 Member

    #7
    Jul 1, 2012
    Joined: May 17, 2012
    Messages: 44
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    haitasaidia mdogo wangu anajijua na message sent ila sijui kama itakua deliverd or not...i love him so much and i want him
     
  8. Kongosho

    Kongosho JF-Expert Member

    #8
    Jul 1, 2012
    Joined: Mar 21, 2011
    Messages: 36,152
    Likes Received: 177
    Trophy Points: 145
    pole lol
     
  9. The Boss

    The Boss JF-Expert Member

    #9
    Jul 1, 2012
    Joined: Aug 18, 2009
    Messages: 36,081
    Likes Received: 14,367
    Trophy Points: 280
    now this is interesting ......
    it could have been easier if you pm me with the other one
     
  10. labtec1

    labtec1 Member

    #10
    Jul 1, 2012
    Joined: May 17, 2012
    Messages: 44
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    salito asante ila sijapoa bado..tell me am i running crazy or what?? but i love him so much though i havent seen him before
     
  11. PakaJimmy

    PakaJimmy JF-Expert Member

    #11
    Jul 1, 2012
    Joined: Apr 29, 2009
    Messages: 16,234
    Likes Received: 105
    Trophy Points: 160
    Oooh...this sounds so touchy!
    I wish i was the man, with all that good-omen, having someone out there to love me like she is dying tomorrow!
    By the way, JF relations are just virtual, although some of us have gone some inches deeper with JF thing.
    Na atakapoona unamsaka sana atakaa mbali zaidi akikuchora. chunga!!
     
  12. labtec1

    labtec1 Member

    #12
    Jul 1, 2012
    Joined: May 17, 2012
    Messages: 44
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Kongosho nisaidie mpz i mean it
     
  13. Bishanga

    Bishanga JF-Expert Member

    #13
    Jul 1, 2012
    Joined: Jun 29, 2008
    Messages: 15,349
    Likes Received: 29
    Trophy Points: 0
    Halafu we Kongosho ujue unantesa,au na we unataka nije kulialia jamvini ndo ujue naku maind?
     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
  14. Catherine

    Catherine JF-Expert Member

    #14
    Jul 1, 2012
    Joined: Jun 30, 2012
    Messages: 1,264
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    kumbe u mbaya hivyo. Kwanini unamtesa dada wa watu?
     
  15. Bishanga

    Bishanga JF-Expert Member

    #15
    Jul 1, 2012
    Joined: Jun 29, 2008
    Messages: 15,349
    Likes Received: 29
    Trophy Points: 0
    Sema mkuu,jamaa yetu mbona kasusa jamvi? Remember?
     
  16. E

    Elizabeth Dominic Platinum Member

    #16
    Jul 1, 2012
    Joined: Dec 7, 2007
    Messages: 4,543
    Likes Received: 27
    Trophy Points: 145
    Sijui na mimi nitiririke?
    Inaumaje...............lol!
     
  17. labtec1

    labtec1 Member

    #17
    Jul 1, 2012
    Joined: May 17, 2012
    Messages: 44
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    it will never help even if i do that..rather it will give you some more and more ????? in your mind
    so just help me plzzz
     
  18. asigwa

    asigwa JF-Expert Member

    #18
    Jul 1, 2012
    Joined: Sep 21, 2011
    Messages: 11,880
    Likes Received: 7,062
    Trophy Points: 280
    wataka kuchukua mzigo wa mwenzio?? Ni mimi sasa kama ilikua hutaki kujua
     
  19. Bishanga

    Bishanga JF-Expert Member

    #19
    Jul 1, 2012
    Joined: Jun 29, 2008
    Messages: 15,349
    Likes Received: 29
    Trophy Points: 0
    Kila nikimpa ki date anaingia mitini,mwambie afanye kweli kesho jioni tukutane msasani slipway.
     
  20. Kongosho

    Kongosho JF-Expert Member

    #20
    Jul 1, 2012
    Joined: Mar 21, 2011
    Messages: 36,152
    Likes Received: 177
    Trophy Points: 145
    labda uje PM, tukushauri as a family :)

    pole my dia.

    Mr ulopendwa, pendeka basi hata kwa 'sweet Nothings' zina raha yake na zinapunguza presha.

     
Loading...