Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

gharama za kuhamishwa kwa private sector

Discussion in 'Jukwaa la Sheria (The Law Forum)' started by ulimboka, Aug 14, 2010.

  1. ulimboka

    ulimboka Member

    Aug 14, 2010
    Joined: Aug 23, 2009
    Messages: 36
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Hi wana jm,
    Eti ni haki kwa meneja kuhamishiwa Dar toka Arusha kwa gharama za Tsh 200,000 pamoja na familia yako au ni kupimana akili? Eti i have to be there then we can discuss from there! And what possible actions can i do to challenge this investors who are humiliating us for the sake of maximising their profit?
    Will appreciate for a piece of advice