Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Getting in touch with marketing consultants in Tanzania

Discussion in 'Biashara, Uchumi na Ujasiriamali' started by Mpaza, Sep 4, 2012.

?

Was this useful?

Poll closed Nov 3, 2012.
  1. Yes

    0 vote(s)
    0.0%
  2. No

    0 vote(s)
    0.0%
  1. M

    Mpaza New Member

    #1
    Sep 4, 2012
    Joined: Nov 27, 2011
    Messages: 2
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Mimi ni kijana wa kike ambae napendelea sana kuwa mwanamasoko aliyebobea. Ningependa kubadilishana na ujifunza kutoka kwa watu mbali mbali wenye namna ya kuchangia ushauri katika fani hii. Tafadhali tuelimishane na kubadilishana mawazo katika jukwa hili. Asanteni.
     
  2. Maundumula

    Maundumula JF-Expert Member

    #2
    Sep 4, 2012
    Joined: Nov 4, 2010
    Messages: 7,038
    Likes Received: 24
    Trophy Points: 135
    Sijakuelewa bado.

    Kama unataka kuwa mwanamasoko uliyebobea "communication" ni key, jieleze vizuri basi
     
  3. M

    Mpaza New Member

    #3
    Sep 5, 2012
    Joined: Nov 27, 2011
    Messages: 2
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Thank you very much for at least stating that you need me to elaborate more on what I am asking. Here goes, I am a young woman who would really like to connect, exchange ideas and also learn from people in Tanzania who share my passion for the marketing field.
     
  4. s

    saq JF-Expert Member

    #4
    Sep 6, 2012
    Joined: Aug 12, 2011
    Messages: 270
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    I love to see a company or people, who can help traders to advertise their products and market them in a new way of thinking and new of technology with less costs.

    PM me if u have any ideas !
     
Loading...