Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Fake Bomb detectors being used in Kenya

Discussion in 'Kenyan News and Politics' started by Namtih58, Mar 17, 2012.

  1. N

    Namtih58 JF-Expert Member

    #1
    Mar 17, 2012
    Joined: Oct 23, 2007
    Messages: 235
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 33
    Angalia hii


    na hii



    Haya ukweli hapa




    Sasa nauliza mbona afrika serikali zetu hazifanyi research kabla ya kufnaya kitu.
    Yaani hata mwanafunzi wa engineering Nairobi university angewaambia antena ya radio haiwezi kudetect kombora.

    Yaliobaki ni maombi tu!
     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
Loading...