Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

American Football

Discussion in 'Sports' started by BAK, Jan 11, 2009.

  1. BAK

    BAK JF-Expert Member

    #1
    Jan 11, 2009
    Joined: Feb 11, 2007
    Messages: 50,039
    Likes Received: 9,723
    Trophy Points: 280
    Naangalia Philly na New York Giants, Philly wanaongoza 7-3 nataka wao washinde, lakini huwezi kulinganisha mchezo huu na real football
     
  2. Yo Yo

    Yo Yo JF-Expert Member

    #2
    Jan 11, 2009
    Joined: May 31, 2008
    Messages: 11,245
    Likes Received: 39
    Trophy Points: 0
    Unachezwaje?
     
  3. BAK

    BAK JF-Expert Member

    #3
    Jan 12, 2009
    Joined: Feb 11, 2007
    Messages: 50,039
    Likes Received: 9,723
    Trophy Points: 280
    itabidi uingie huku NFL.com - Official Site of the National Football League labda usearch utapata jibu la swali lako ingawaje nao unaitwa football lakini asilimia kubwa wanarusha na kuudaka kwa kutumia mikono na mpira wenyewe una shape kama ya yai. Na uwezekano wa kuumia ni mkubwa sana ukilinganisha na real football.
     
  4. Lusajo

    Lusajo JF-Expert Member

    #4
    Jan 12, 2009
    Joined: Feb 25, 2008
    Messages: 451
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 35
    Philly Stand Up!!
     
  5. Ab-Titchaz

    Ab-Titchaz Content Manager Staff Member

    #5
    Jan 12, 2009
    Joined: Jan 30, 2008
    Messages: 14,702
    Likes Received: 15
    Trophy Points: 0
    Philly wamewabwaga Giants na sasa Steelers wanakamatana na Ravens.
    Itakua bonge la game.
     
  6. BAK

    BAK JF-Expert Member

    #6
    Jan 12, 2009
    Joined: Feb 11, 2007
    Messages: 50,039
    Likes Received: 9,723
    Trophy Points: 280
    Hapa mimi ni mshabiki wa Steelers maana timu yangu ilitolewa na Chargers wiki iliyopita pia namfagilia kocha wa Steelers ambaye ni mweusi.
     
  7. v

    vassil Senior Member

    #7
    Jan 12, 2009
    Joined: Apr 13, 2008
    Messages: 121
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 33
    well for years I ignored American football but I think you will find it interesting if you pay a little more atention, for me it was a good sunday waking up to Man vs Chelsea game then eaglesVs giants then steelers vs chargers starehe tupu,I am rooting for eagles for now but colts is my team
     
  8. Nyani Ngabu

    Nyani Ngabu Platinum Member

    #8
    Jan 12, 2009
    Joined: May 15, 2006
    Messages: 65,081
    Likes Received: 16,000
    Trophy Points: 280
    hehehehehe....oh really? i'm ver surprised....well, i'm not
     
  9. A

    Alpha JF-Expert Member

    #9
    Jan 12, 2009
    Joined: Aug 30, 2007
    Messages: 612
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 35
    Taifa Stars vs Harambee Stars ??????? :)
     
Loading...