Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Ajira kwa walimu

Discussion in 'Jokes/Utani + Udaku/Gossips' started by Simeon, Jan 16, 2011.

  1. S

    Simeon Member

    #1
    Jan 16, 2011
    Joined: Nov 29, 2010
    Messages: 61
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 0
    Serikali imeshatoa ajira kwa walimu wa shahada na stashahada,(fungua web.ya wizara),kazi kwenu sasa,mjiandae kwenda kigoma, lindi,sumbawanga na kwingineko kote kulitumikia taifa
     
Loading...