Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Ajikata uume baada ya kukataliwa kuoa

Discussion in 'Mahusiano, mapenzi, urafiki' started by MwanaFalsafa1, Jun 1, 2009.

  1. MwanaFalsafa1

    MwanaFalsafa1 JF-Expert Member

    #1
    Jun 1, 2009
    Joined: Feb 26, 2008
    Messages: 5,566
    Likes Received: 15
    Trophy Points: 135
    By SARAH EL DEEB, Associated Press Writer – 17 mins ago
    CAIRO – A 25-year-old Egyptian man cut off his own penis to spite his family after he was refused permission to marry a girl from a lower class family, police reported Sunday.
    After unsuccessfully petitioning his father for two years to marry the girl, the man heated up a knife and sliced off his reproductive organ, said a police official.
    The young man came from a prominent family in the southern Egyptian province of Qena, one of Egypt's poorest and most conservative areas that is also home to the famed ancient Egyptian ruins of Luxor.
    The man was rushed to the hospital but doctors were unable to reattach the severed member, the official added citing the police report filed after the incident.
    The official, who spoke on condition of anonymity because he was not authorized to speak with the press, added that the man was still recovering in the hospital.
    Traditionally, marriages in these conservative part of southern Egypt are between similar social classes and often within the same extended families — and are rarely for love.
     
  2. TIMING

    TIMING JF-Expert Member

    #2
    Jun 1, 2009
    Joined: Apr 12, 2008
    Messages: 21,796
    Likes Received: 53
    Trophy Points: 145
    Huyo jamaa ni mgonjwa sana au ana matatizo mengine......... Yaani demu mmoja tu yeye anatoa kabisa kidodoma!!! what if they could end up in divorce after a few years?

    What if in the future akapata mwingi??? YAani ameconclude kabisa kuhusu matumizi ya kijamaa??

    Pole sana muzee wa egypt, ndoa ni zaidi ya tendo
     
  3. MwanaFalsafa1

    MwanaFalsafa1 JF-Expert Member

    #3
    Jun 1, 2009
    Joined: Feb 26, 2008
    Messages: 5,566
    Likes Received: 15
    Trophy Points: 135
    Na labda angekuja kuruhusiwa kumuoa huyo binti. Kama kweli alimpenda ange vumilia na kuendelea kushawishi wazazi wake labda wange kuja kum kubali. Japo napinga maamuzi ya familia yake kumkataza kumuoa binti kisa tu hali ya kiuchumi ya binti mimi naona maamuzi aliyo ya chukua ni kuji komoa mwenyewe tu. Na sasa kwa hicho alicho kifanya hata huyo binti anaweza asimtake tena.
     
Loading...