JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: Interview Research assistant II at TPDC

    Report Post
    Results 1 to 3 of 3
    1. #1
      K47's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 21st November 2011
      Posts : 6
      Rep Power : 455
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default Interview Research assistant II at TPDC

      Wana JF habari zenu,

      Naomba kujuzwa kuhusu hii post Research assistant II nimeitwa interview lakini sina details za kutosha.

      1. Naomba kujuzwa ngazi zao za mshahara katika hii post, nakumbuka waliandika ngazi ya TPDC-RS 2 ila sijajua ni shs ngapi
      2. Marupurupu yake yakoje???

      Ahsanteni sana


    2. The State's Avatar
      Member Array
      Join Date : 19th March 2012
      Posts : 15
      Rep Power : 440
      Likes Received
      25
      Likes Given
      0

      Default Re: Interview Research assistant II at TPDC

      I thought utauliza maswali ambayo yatakusaidia ushinde interview like JD za hiyo kazi n.k and not mishahara na marupurupu ambayo yako set already

    3. #3
      K47's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 21st November 2011
      Posts : 6
      Rep Power : 455
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default Re: Interview Research assistant II at TPDC

      Quote By The State View Post
      I thought utauliza maswali ambayo yatakusaidia ushinde interview like JD za hiyo kazi n.k and not mishahara na marupurupu ambayo yako set already
      Unajua JD ziliainishwa vyema kwenye tangazo la kazi nikaona zinatosha kama nitazifanyia kazi kabla ya interview. Ninachotamani kukijua hapa ni mambo kama ya mshahara n.k kwani nataka kubadilisha kazi so nisije kupoteza gharama kusafiri kwenda kwenye interview halafu nikakuta napata kiasi kidogo kuliko nipatacho. Nadhani tukubaliane vyote ni muhimu lakini masilahi pia ni muhimu nasio mbaya kuulizia.. The State

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...