JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

    Report Post
    Results 1 to 8 of 8
    1. SG8's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 12th December 2009
      Location : DSM
      Posts : 2,789
      Rep Power : 4271
      Likes Received
      891
      Likes Given
      818

      Default Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

      Walioomba nafasi mbalimbali sekretarieti ya ajira angalia gazeti la Majira la Leo hasa wale wa NAO na NECTA.
      "Show your mind, not your behind"


    2. KasomaJr's Avatar
      JF Gold Member Array
      Join Date : 21st October 2010
      Location : Here
      Posts : 315
      Rep Power : 551
      Likes Received
      97
      Likes Given
      431

      Default Re: Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

      This is very useful infomation kiongozi. Asante sana.
      "If we wait for the moment when everything, absolutely everything is ready, we shall never begin"

    3. IGWE's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 3rd February 2011
      Location : Blue Plaza Building-Arusha
      Posts : 5,986
      Rep Power : 3487
      Likes Received
      1638
      Likes Given
      1544

      Default Re: Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

      Quote By Gerrard View Post
      Walioomba nafasi mbalimbali sekretarieti ya ajira angalia gazeti la Majira la Leo hasa wale wa NAO na NECTA.
      Good info mr gerrard.........
      "We should learn to help others,not only in our prayer but also in daily life,if we cannot help them_then,the least thing we can do is to desist from harming them"

    4. KAY GEE's Avatar
      Member Array
      Join Date : 14th October 2009
      Posts : 24
      Rep Power : 541
      Likes Received
      1
      Likes Given
      1

      Default Re: Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

      Thanks Mkuu Mungu awasaidie Waliochaguliwa......

    5. KAY GEE's Avatar
      Member Array
      Join Date : 14th October 2009
      Posts : 24
      Rep Power : 541
      Likes Received
      1
      Likes Given
      1

    6. JF SMS Swahili

    7. Likwanda's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 16th June 2011
      Location : Dar Es Salaam
      Posts : 3,541
      Rep Power : 1158
      Likes Received
      807
      Likes Given
      95

      Default

      Mungu akubariki pia.
      Quote By KAY GEE View Post
      Thanks Mkuu Mungu awasaidie Waliochaguliwa......

    8. Emeka Onono's Avatar
      Senior Member Array
      Join Date : 3rd July 2011
      Posts : 114
      Rep Power : 469
      Likes Received
      15
      Likes Given
      0

      Default Re: Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

      Quote By Gerrard View Post
      Walioomba nafasi mbalimbali sekretarieti ya ajira angalia gazeti la Majira la Leo hasa wale wa NAO na NECTA.
      wadau vipi na zile nafasi za afisa maendeleo ya jamii na zile zingine ziizotangazwa na utumishi? vipi bado usahiili au? nijuzeni wakuu
      Elimu Haina Mbwembwe

    9. Ulimakafu's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 18th March 2011
      Location : Itabanya Balasi
      Posts : 13,099
      Rep Power : 3081
      Likes Received
      854
      Likes Given
      1916

      Default Re: Kuitwa kwenye Usaili na Sekretarieti ya Ajira

      Thanks mkuu.

    10. JF SMS Swahili

    Similar Topics

    1. Kuitwa kwenye usaili pspf
      By kasingo in forum Nafasi za Kazi na Tenda
      Replies: 5
      Last Post: 15th November 2011, 13:10
    2. Kuitwa kwenye usaili NHIF
      By Stany in forum Jukwaa la Elimu (Education Forum)
      Replies: 0
      Last Post: 2nd November 2011, 15:48
    3. Kuitwa kwenye usaili UDOM
      By tinamuro in forum Nafasi za Kazi na Tenda
      Replies: 9
      Last Post: 12th October 2011, 14:55
    4. Kuitwa kwenye usaili
      By fikirini in forum Nafasi za Kazi na Tenda
      Replies: 4
      Last Post: 14th September 2011, 21:53
    5. Kuitwa katika Usaili-Sekretariet ya Ajira
      By mwankuga in forum Nafasi za Kazi na Tenda
      Replies: 24
      Last Post: 23rd March 2011, 14:29

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...