JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: Kiwanja kinauzwa mbezi makonde

    Report Post
    Results 1 to 3 of 3
    1. Kitomai's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 21st May 2009
      Location : Dar es Salaam, Tanzania
      Posts : 796
      Rep Power : 756
      Likes Received
      54
      Likes Given
      2


    2. bornagain's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 25th January 2012
      Location : Nyakanazi - Biharamulo
      Posts : 3,065
      Rep Power : 1065
      Likes Received
      1092
      Likes Given
      834

      Default Re: Kiwanja kinauzwa mbezi makonde

      Ndugu yangu kina hati?Kusema ukweli napenda sana viwanja ndug zangu lkn kiwanja ambacho kipo karibia na St Mary yoyote kama hakina hati please itafute kwanza ndo uuze maana huyu mmiliki wa hizi shule kuna watu keshawaliza wengi kwa nguvu ya pesa kwa kudai eti eneo ni lote ambalo halijaendelezwa karibia na shule zake eti ni lake so tunaomba hati ya umiliki halali kwanza
      “A celebrity is a person who works hard all his life to become well known, then wears dark glasses to avoid being recognized.”

    3. Kitomai's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 21st May 2009
      Location : Dar es Salaam, Tanzania
      Posts : 796
      Rep Power : 756
      Likes Received
      54
      Likes Given
      2

      Default Re: Kiwanja kinauzwa mbezi makonde

      kipo umbali wa mita 400 na huyo mmiliki wa hizo shule hana huo ubavu kama unavyosema ni mtu dhaifu sana katika mambo mengi wala usimuogope usitishike naye ni binadamu wa kawaida tu kama binadamu weningine utamuona siku yake ya mwisho kuishi hapa dunia ikifika hatakuwa hana nyimbo kama hao wengine waliokuwa maarufu leo hii wako wapi!

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...