JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: Nafasi za masomo: Stashahada na cheti wizara ya afya: Tumeni maombi

    Report Post
    Results 1 to 3 of 3
    1. THE GREAT CAMP's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 29th June 2012
      Posts : 767
      Rep Power : 0
      Likes Received
      187
      Likes Given
      248

      Default Nafasi za masomo: Stashahada na cheti wizara ya afya: Tumeni maombi

      Wizara ya Afya wametangaza nafasi za masomo kwa ngazi ya Stashahada(diploma) na Certificate (Cheti) kwa kozi mbalimbali za Afya. Wadogo zetu changamkeni kutuma maombi. Soma hapa kwa maelezo zaidi MAOMBI YA NAFASI ZA MAFUNZO MWAKA WA MASOMO 2013/14
      Mbuki Feleshi likes this.


    2. #2
      Brez's Avatar
      Member Array
      Join Date : 22nd January 2013
      Posts : 41
      Rep Power : 401
      Likes Received
      4
      Likes Given
      0

      Default Re: Nafasi za masomo: Stashahada na cheti wizara ya afya: Tumeni maombi

      Asante tumeona ngoja tusubiri matokeo ya form 4 ili tuttume.

    3. louis de broglie's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 24th October 2012
      Location : Tanzania
      Posts : 465
      Rep Power : 499
      Likes Received
      74
      Likes Given
      543

      Default Re: Nafasi za masomo: Stashahada na cheti wizara ya afya: Tumeni maombi

      Hiyo nimeipenda!

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...