JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: Post wizara ya kilimo 2012/2013

    Report Post
    Results 1 to 6 of 6
    1. SANGI B's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 5th September 2012
      Posts : 5
      Rep Power : 417
      Likes Received
      1
      Likes Given
      0

      Arrow Post wizara ya kilimo 2012/2013

      Haya sasa wale waliomba nafasi katika vyuo vya kilimo ingia kwenye website ya wizara ya kilimo hapa
      www.kilimo.go.tz

    2. Ulemavu

    3. #2
      mwitu's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 22nd June 2012
      Posts : 859
      Rep Power : 598
      Likes Received
      168
      Likes Given
      0

      Default Re: Post wizara ya kilimo 2012/2013

      mbona hayafunguki jamani

    4. nasssen's Avatar
      Member Array
      Join Date : 12th August 2012
      Posts : 39
      Rep Power : 427
      Likes Received
      3
      Likes Given
      0

      Default Re: Post wizara ya kilimo 2012/2013

      yanafunguka banaa!

    5. tepho's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 6th April 2012
      Posts : 6
      Rep Power : 439
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default Re: Post wizara ya kilimo 2012/2013

      Naomba mtu anayefahamu vigezo vya kusoma chuo cha kilimo awe na sifa gan anifahamishe??

    6. Abelian's Avatar
      Senior Member Array
      Join Date : 8th March 2013
      Posts : 207
      Rep Power : 431
      Likes Received
      27
      Likes Given
      0

      Default

      Quote By tepho View Post
      Naomba mtu anayefahamu vigezo vya kusoma chuo cha kilimo awe na sifa gan anifahamishe??
      sifa ni uwe na nguvu za kulima

    7. WB-1

    8. chrisman49's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 20th June 2011
      Posts : 657
      Rep Power : 610
      Likes Received
      34
      Likes Given
      1

      Default

      Quote By tepho View Post
      Naomba mtu anayefahamu vigezo vya kusoma chuo cha kilimo awe na sifa gan anifahamishe??
      ni ufaulu wa 4 ya 28 kushuka chini,hawaconsidi sana masm ya sayansi hyo kw certfct!

    9. Azam

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...