JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

    Report Post
    Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
    Results 181 to 192 of 192
    1. Ipycalypse's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 25th May 2011
      Location : Mjini hapa
      Posts : 1,235
      Rep Power : 700
      Likes Received
      261
      Likes Given
      148

      Default List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      Life is like video footage Hard to edit directors,that never understood it


    2. Ipycalypse's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 25th May 2011
      Location : Mjini hapa
      Posts : 1,235
      Rep Power : 700
      Likes Received
      261
      Likes Given
      148

      Default Re: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      WALE WA UDOM TAARIFA NI KWAMBA, JOINING INSTRUCTION ITAPATIKANA KUPITIA WEBSITE YA CHUO CHETU YAANI The University of Dodoma, HIVYO NI VYEMA KUITEMBELEA MARA KWA MARA, PIA KUNA UTARATIBU UNAANDALIWA WA KUFIKIA CHUO MOJA KWA MOJA NA KUNA MABASI YATAWEZA KUTANGAZWA AMBAYO YATAFIKA MPAKA CHUO, PIA UKITAKA KULALA HOTEL PIA ZIPO THOUGH HOSTEL ZA KUMWAGA.

      MY TAKE. KAMA NI KUANZA KUWEKA HELA KWENYE KIBUBU MUDA NDO HUU.

    3. Innocent Quanama's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 19th August 2012
      Location : Dar Es Salaam,Tanzania
      Posts : 4
      Rep Power : 0
      Likes Received
      0
      Likes Given
      1

      Default Re: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      Mi sielewi kabisa

    4. NingaR's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 15th April 2012
      Location : C:\Windows\SysWOW64
      Posts : 2,813
      Rep Power : 968
      Likes Received
      514
      Likes Given
      212

      Default

      Quote By Ipycalypse View Post
      WALE WA UDOM TAARIFA NI KWAMBA, JOINING INSTRUCTION ITAPATIKANA KUPITIA WEBSITE YA CHUO CHETU YAANI The University of Dodoma, HIVYO NI VYEMA KUITEMBELEA MARA KWA MARA, PIA KUNA UTARATIBU UNAANDALIWA WA KUFIKIA CHUO MOJA KWA MOJA NA KUNA MABASI YATAWEZA KUTANGAZWA AMBAYO YATAFIKA MPAKA CHUO, PIA UKITAKA KULALA HOTEL PIA ZIPO THOUGH HOSTEL ZA KUMWAGA.

      MY TAKE. KAMA NI KUANZA KUWEKA HELA KWENYE KIBUBU MUDA NDO HUU.
      Hiyo kazi ya joining instructions I hope soon wataweka,
      Mme check Students By Laws hubu zipitieni kidogo

    5. charm_chiddy's Avatar
      Member Array
      Join Date : 12th August 2012
      Posts : 33
      Rep Power : 395
      Likes Received
      3
      Likes Given
      2

      Default

      Quote By Pokofame View Post
      dah. Wamenichagua japo kwa kozi nisiyotaka, tunaoelekea kule tutambuane jamani
      takua wote kaka..
      finyoh likes this.

    6. finyoh's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 20th August 2012
      Posts : 2
      Rep Power : 0
      Likes Received
      0
      Likes Given
      2

      Default Re: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      ka vp mxababishe na za mzumbe,ifm,ardhi,sua.& udiii.....!!!!!!!gdtym###

    7. JF SMS Swahili

    8. felix mbilinyi's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 18th August 2012
      Posts : 2
      Rep Power : 0
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default

      Quote By finyoh View Post
      ka vp mxababishe na za mzumbe,ifm,ardhi,sua.& udiii.....!!!!!!!gdtym###
      oi aje? ivi UDOM 2nachek vp kk,mbn me bd utata?

    9. Zuria vega's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 12th August 2012
      Posts : 1
      Rep Power : 0
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default Re: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      List of student selected to join ardhi university 2012-2013

    10. NingaR's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 15th April 2012
      Location : C:\Windows\SysWOW64
      Posts : 2,813
      Rep Power : 968
      Likes Received
      514
      Likes Given
      212

      Default

      Quote By felix mbilinyi View Post
      oi aje? ivi UDOM 2nachek vp kk,mbn me bd utata?
      Kama uliomba huko sema tukuchekie

    11. MWAMTOBE's Avatar
      Member Array
      Join Date : 18th June 2012
      Posts : 11
      Rep Power : 399
      Likes Received
      2
      Likes Given
      0

      Default Re: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      Wadogo wsijali UDOM iko poa tu kwa kozi zote ila mshindwe nyie tu. Msiache kutembelea website ya UDOM kujua nini kinaendelea. Website hiyo ni The University of Dodoma. WELCOME THE UNIVERSITY OF DODOMA ,tanzania.

    12. MWAMTOBE's Avatar
      Member Array
      Join Date : 18th June 2012
      Posts : 11
      Rep Power : 399
      Likes Received
      2
      Likes Given
      0

      Default

      Quote By mkonya View Post
      kwahyo chuo mwezi wa kumi au?
      It s always the first or the second week of october. Make good prep and I wish good to you who are selected.

    13. mark x's Avatar
      Member Array
      Join Date : 26th June 2012
      Posts : 13
      Rep Power : 398
      Likes Received
      0
      Likes Given
      7

      Default Re: List of Students Selected to Join undergraduate Programmes 2012-2013 UDOM

      poa poa mkuu

    14. Ngalewa's Avatar
      Member Array
      Join Date : 24th June 2012
      Posts : 60
      Rep Power : 408
      Likes Received
      7
      Likes Given
      6

      Default

      Quote By MWAMTOBE View Post
      Wadogo wsijali UDOM iko poa tu kwa kozi zote ila mshindwe nyie tu. Msiache kutembelea website ya UDOM kujua nini kinaendelea. Website hiyo ni The University of Dodoma. WELCOME THE UNIVERSITY OF DODOMA ,tanzania.
      Naomba msaada kama majina ya waliochaguliwa certificate in computer science nayo yametoka.

    15. JF SMS Swahili

    Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...