JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: Matokeo ya walochaguliwa kujiunga vyuo vya ualimu

    Report Post
    Results 1 to 5 of 5
    1. Vanpopeye's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 11th July 2011
      Posts : 475
      Rep Power : 567
      Likes Received
      19
      Likes Given
      9

      Default Matokeo ya walochaguliwa kujiunga vyuo vya ualimu

      Matokeo ya walochaguliwa kujiunga na vyuo vya ualimu mwaka huu yameachiwa humu Jf?
      mansakankanmusa likes this.


    2. RHONA's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 9th August 2011
      Posts : 1
      Rep Power : 0
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default Re: Matokeo ya walochaguliwa kujiunga vyuo vya ualimu

      i want to see the results

    3. Jackie maduhu's Avatar
      Member Array
      Join Date : 8th April 2012
      Posts : 22
      Rep Power : 437
      Likes Received
      3
      Likes Given
      0

    4. Baba V's Avatar
      JF Gold Member Array
      Join Date : 29th December 2010
      Location : Planet Nibiru
      Posts : 19,325
      Rep Power : 88125994
      Likes Received
      9107
      Likes Given
      10722

      Default Re: Matokeo ya walochaguliwa kujiunga vyuo vya ualimu


    5. EZEKIEL MASANJA's Avatar
      Junior Member Array
      Join Date : 23rd July 2012
      Posts : 1
      Rep Power : 0
      Likes Received
      0
      Likes Given
      0

      Default Re: Matokeo ya walochaguliwa kujiunga vyuo vya ualimu

      Jamani na ya degree lini kwa sababu tumesubiri sana kama vipi basi tuambiane


    Similar Topics

    1. Sifa za kujiunga na vyuo vya kilimo na afya
      By Yes or No in forum Jukwaa la Elimu (Education Forum)
      Replies: 5
      Last Post: 14th August 2013, 10:47
    2. Uhusiano wa ajira za ualimu Vyuo Vikuu, TCU na GPA za SUA
      By matunge in forum Nafasi za Kazi na Tenda
      Replies: 107
      Last Post: 21st February 2013, 17:42
    3. WIZARA YA ELIMU YAWADHALILISHA wakufunzi wa vyuo vya ualimu......
      By Pasco_jr_ngumi in forum Jukwaa la Elimu (Education Forum)
      Replies: 10
      Last Post: 24th December 2011, 07:10
    4. Waziri wa elimu - mulungo ni muongo - wakufunzi vyuo vya ualimu wagoma
      By NGOSWE.120 in forum Jukwaa la Elimu (Education Forum)
      Replies: 3
      Last Post: 6th November 2011, 08:33
    5. Matokeo ya vyuo vya ualimu mwaka huu, mbona yanachelewa?
      By SHINYAKA in forum Jukwaa la Elimu (Education Forum)
      Replies: 6
      Last Post: 5th August 2011, 15:13

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...