JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: CCM kata ya Tabata hoi kwa Chadema.

    Report Post
    Results 1 to 4 of 4
    1. Martine Waziri's Avatar
      Member Array
      Join Date : 5th August 2013
      Posts : 63
      Rep Power : 368
      Likes Received
      9
      Likes Given
      0

      Default CCM kata ya Tabata hoi kwa Chadema.

      Hatimaye CCM kata ya Tabata wapigwa bao na Chadema baada ya Chadema sasa kuanza maandalizi ya kuchukua dola kuanzia ngazi za chini mpaka juu baada ya kuanza kujenga ngazi ya misingi na matawi kwa kasi ya ajabu na kuwafanya makada na wanachama wa CCM kuhaha usiku na mchana kuhakiki wanachama wao ambao waliowengi wamerudisha kadi za CCM na kuchukua za CHADEMA jambo ambalo linaleta taswira ya Chadema kushinda ktk chaguzi zote zitakazofanyika ktk Kata hiyo.
      figganigga likes this.


    2. Nduka's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 3rd December 2008
      Posts : 7,119
      Rep Power : 29758223
      Likes Received
      881
      Likes Given
      633

      Default Re: CCM kata ya Tabata hoi kwa Chadema.

      Martin wakuu wamekuona juhudi zako, subiri malipo.
      I am super bad

    3. meningitis's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 17th November 2010
      Location : sewahaji
      Posts : 5,009
      Rep Power : 747431
      Likes Received
      1855
      Likes Given
      248

      Default Re: CCM kata ya Tabata hoi kwa Chadema.

      kuna mtu humu jamvini anai-miss m4c.
      figganigga and Deshmo like this.

    4. Deshmo's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 20th December 2012
      Posts : 3,266
      Rep Power : 1041
      Likes Received
      577
      Likes Given
      521

      Default Re: CCM kata ya Tabata hoi kwa Chadema.

      Watoroke waje..! Wawaachie wauza "unga" lichama lao

    5. Clean9

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...